2 osoby / 3 dny / celoročně
2 osoby / 2 dny / celoročně

Ekonomická dovolená, kde si užijete nejen exotiku, ale i památky a pláže

Pravlast Féničanů, kterou posléze kolonizovali Římané. Najdete tu celou řadu odkazů na antickou minulost, ale také četné připomínky někdejšího arabského vlivu. Správně, řeč dnes bude o Tunisku, ze kterého je to na Sicílii jen něco přes sto kilometrů…

Dostupná exotická dovolená, kde si na své přijde snad každý

Dovolenou v Tunisku si při dnešních cenách zájezdů s All Inclusive může dovolit téměř kdokoliv. Skutečně, letenky někam za exotikou stojí minimálně jednou tolik. V Tunisku jsou navíc ceny podobné těm našim, takže ochutnání nějaké místní speciality nebo zakoupení hezkého suvenýru bude zcela bez problémů. A navíc, od začátku do konce našeho léta jsou zde teploty kolem třicítky, příjemný středomořský vánek a prakticky se dá říct, že deště přijdou až během ledna nebo února. Plno slunce a zábavy, odpočinku ve stínu olivovníků nebo datlových palem. Kdo by tomu odolal, že?

Nenechte si ujít ani krásné pláže na ostrově Djerba, které kdysi údajně obdivoval i bájný ithacký král Odysseus. Samotný ostrov je větší než některé řecké ostrovy v Jónském moři (Rhodos, Zakynthos apod.), nabízí turistům velice moderní hotely, a zvláště na východním pobřeží opravdu pohádkové pláže. Užít si tu můžete třeba golfová hřiště nebo příjemné prostředí hotelových bazénů, ale také pečlivě zavlažované zahrady. Zkrátka a dobře – učiněný ráj!

Zajímavé destinace? Těch je tu skutečně více než dost

Djerba je velmi dobře dostupným ostrovem, který nabízí turistům i dostatek soukromí. Udělejte si tu výlet na nedalekou Saharskou poušť nebo nejznámější místo na ostrově, šedesátitisícové městečko Houmt Souk. Pro zájemce o historii tu je Guellala, místo, kde se vyrábí už dlouhá staletí špičková keramika. Libo raději dobrodružství? V tom případě zavítejte do města Midoun, kde je věhlasná krokodýlí farma.

Tunisko vás zkrátka okouzlí hned několikrát, i když je vlastně dobře a dlouhodobě obyvatelná jen jeho severní část, zejména v oblastech kolem pobřeží Středozemního moře – tu jižní už (bohužel) tvoří ve většině poušť Sahara. Je tu k vidění třeba římský amfiteátr, řada mešit, ale samozřejmě i velmi moderní infrastruktura. Zájemci o historii i lenošení na pláži si přijdou jistě na své…