2 osoby / 3 dny / celoročně
2 osoby / 2 dny / celoročně

3 věci, co jste o kasinech nevěděli

Až budou jednou historikové studovat naši dobu, nejspíš se budou divit, jak mohla fungovat kasina. Budou obdivovat tu vynalézavost, s jakou z lidí tahají peníze, možná tolik, jako my obdivujeme egyptské pyramidy. Pravděpodobně se ale dozví i o několika lidech, kteří díky hazardním hrám zbohatli.

Recept na to, jak odejít z kasina s trochou peněz, je prý jednoznačný: vkročte tam s velkým jměním. Opačná cesta je ale složitější. Chcete-li se jí přiblížit, měli byste vědět i pár následujících zajímavostí.

1. Některé hry jsou pro výhru lepší než jiné

Je všeobecně známé, že každá hra, kterou najdete v kasinu, je vytvořená tak, aby na ní vydělávalo především samotné kasino. Dobrá hra, je zajisté sizzling hot. Některé hry jsou v tomhle ovšem horší než jiné, mnohé jsou navržené tak, aby hráč nemohl vyhrát.

Odborníci doporučují věnovat se hrám, jako jsou blackjack či poker. Ty totiž nezávisí pouze na naprogramovaném algoritmu, nýbrž také na vašich znalostech a dovednostech. Máte velkou šanci je ovlivnit a dovést do zdárného konce.

2. Podvádíte-li, ochranka to pozná

Téměř v každém kasinu jsou nainstalovány kamery. Někde v jiné místnosti sedí ochranka, která celou dobu monitoruje dění, a narazí-li na něco podezřelého, přijde si to osobně prověřit. Zaměřuje se zejména na lidi, již vyhráli větší obnos peněz. Často je pak jejich hra zkoumána, zda nepodváděli.

Ono podvádění je samotnou kapitolou. Bezpečnostní pracovníci už mají vypozorované podivné chování – třeba když někdo celou dobu vsází nízké částky a najednou vsadí podivně vysokou, nebo pokud se člověk podezřele rozhlíží po kasinu. Přesto se podvodníci najdou. Například v roce 1961 sestrojil profesor matematiky z MIT Edward Throp první přenosný počítač, aby mohl podvádět při ruletě.

3. Kasina jsou vytvořená tak, abyste byli dezorientovaní

Vejít dovnitř je docela snadné, avšak najít cestu ven nikoliv. Při jejich stavbě si dali velkou práci s tím, aby návštěvníky co nejvíce dezorientovali. Už sama podlaha kolikrát představuje labyrint, který vás rozhodně nevyvede ven, nýbrž k dalšímu hracímu automatu či blackjacku. Ze stejného důvodu v kasinech neuvidíte hodiny. Čím déle budete hrát, tím vyšší je pravděpodobnost, že zde přijdete o peníze.